Southern Cross Country League

Sponsored by Alton Sports

Southern Cross County League – Race 6 Polecat Valley Haslemere
CLUB NAME TOTAL SCORE
Haslemere Border AC 2
1 Basingstoke 5
2 Waverley 8
3 Fleet&Crookham 9
4= Hart Road Runners 9
4= Liss 14
6= Farnham Tri 14
6= Farnham Runners 15
8 Hook Runners 19
9 Hatch Warren 21
10 Fareham Crusaders 24
11= Portsmouth Tri 24
11= Alton Runners 27
13= Denmead Striders 27
13= Victory AC 28
15 Gosport 31
16 Stubbington Green 35
17= Portsmouth Joggers 35
17= Chineham Park 36
19 Petersfield Tri 39
20 Sherfield Park 41
21 Havant 42
22 Cove Joggers 44
23 Hedge End 46
24
MENS RESULTS
CLUB NAME TOTAL SCORE POSITION Haslemere Border AC 23 1 Waverley 88 2 Basingstoke 93 3 Farnham Tri 113 4 Fleet&Crookham 151 5 Hart Road Runners 205 6 Farnham Runners 238 7 Hatch Warren 268 8 Liss 320 9 Hook Runners 372 10 Denmead Striders 376 11 Portsmouth Tri 427 12 Fareham Crusaders 472 13 Alton Runners 503 14 Portsmouth Joggers 546 15 Gosport 564 16 Petersfield Tri 584 17 Stubbington Green 592 18 Chineham Park 592 18 Havant 695 20 Victory AC 768 21 Sherfield Park 779 22 Cove Joggers 846 23 Hedge End 860 24
WOMENS
CLUB NAME TOTAL SCORE POSITION Haslemere Border AC 24 1 Basingstoke 26 2 Hart Road Runners 37 3 Fleet&Crookham 38 4 Liss 57 5 Waverley 68 6 Victory AC 78 7 Farnham Runners 82 8 Hook Runners 84 9 Farnham Tri 116 10 Fareham Crusaders 187 11 Portsmouth Tri 192 12 Alton Runners 202 13 Hatch Warren 202 13 Gosport 261 15 Denmead Striders 274 16 Stubbington Green 292 17 Chineham Park 322 18 Sherfield Park 326 19 Portsmouth Joggers 340 20 Cove Joggers 394 21 Petersfield Tri 408 22 Havant 408 22 Hedge End 408 22
Name
Club
Position
Alexa King
Hart Road Runners
1
Helen Cozens
Fleet & Crookham AC
2
Sue Parker
Basingstoke & Mid Hants AC
3
Faye Cripp
Victory AC
4
Jackie Field
Haslemere Border AC
6
Helen Barren
Haslemere Border AC
7
Jackie Lloyd
Liss Runners
8
Rebecca Sleep
Basingstoke & Mid Hants AC
9
Sam Scott
Hart Road Runners
10
Donna Read
Haslemere Border AC
11
Harriet Irving
Waverley Harriers
12
Catherine Seager
Liss Runners
13
Gemma Bigg
Basingstoke & Mid Hants AC
14
Phlomel Bennet
Haslemere Border AC
15
Kate Robson
Basingstoke & Mid Hants AC
16
Penny Abbott
Fleet & Crookham AC
17
Debbie Mangan
Fleet & Crookham AC
19
Laura Wainwright
Stubbington Green Runners
20
Anne Bellamy
Farnham Triathlon Club
21
Eloise Stradling
Farnham Runners
22
Ruth Hayward
Hatch Warren Runners
23
Liz Patient
Fleet & Crookham AC
24
Philly Staddon
Waverley Harriers
25
Sarah Cleland
Hart Road Runners
26
Emma Russ
Farnham Runners
27
Clare Fletcher
Hart Road Runners
28
Kate Christie
Hart Road Runners
29
Annie Agate
Denmead Striders
30
Kat Hobbs
Waverley Harriers
31
Catherine Timson
Fleet & Crookham AC
32
Lindsay Bamford
Farnham Runners
33
Sarah Swift
Victory AC
34
Kirsty Smith
Waverley Harriers
35
Gemma Sills
Liss Runners
36
Ali Sheltrum
Basingstoke & Mid Hants AC
37
Sarah Hales
Liss Runners
38
Linda Tyler
Farnham Runners
39
Jo Gilholm
Victory AC
40
Charlotte O'Conner
Fleet & Crookham AC
41
Devina Tweed
Victory AC
42
Faye Nobel Evans
Haslemere Border AC
43
Charlie Grey
Farnham Triathlon Club
44
Jane Scrase
Alton Runners
45
Emma Burrows
Liss Runners
46
Jenny Arthur
Liss Runners
47
Kate Smith
Petersfield Triathlon Club
48
Rosie Dyke
Haslemere Border AC
49
Jane Georghiou
Farnham Runners
50
Josie McCloud
Farnham Triathlon Club
51
Sally Boss
Fareham Crusaders RC
52
Claire Beswick
Haslemere Border AC
53
Julie Hughes
Sherfield Park Runners
54
Debbie Duncalf
Fleet & Crookham AC
55
Janet Leggett
Fleet & Crookham AC
56
Lisa Blaydon
Haslemere Border AC
57
Helen Boiling
Victory AC
58
George Ashton
Liss Runners
59
Tara Hunt
Farnham Runners
60
Jacquie Waddell
Liss Runners
62
Sarah Bergquist
Haslemere Border AC
63
Rosella Guidetti
Alton Runners
64
Rowena Rogers
Petersfield Triathlon Club
65
Gynette Emmonds
Fareham Crusaders RC
66
Rosalind Minto
Haslemere Border AC
67
Caroline Searle
Haslemere Border AC
68
Debbie Taylor
Fareham Crusaders RC
69
Michelle Urqhardt
Hatch Warren Runners
70
Alex Aker
Liss Runners
71
Sarah Massey
Liss Runners
73
Hayley Sparshott
Gosport Road Runners
74
Sarah Dooley
Hart Road Runners
77
Michelle Norton
Liss Runners
78
Kim King (the boss)
Petersfield Triathlon Club
79
Janette Teague
Hart Road Runners
80
Lynda Coggins
Farnham Triathlon Club
81
Katie Clarke
Liss Runners
82
Clair Bailey
Farnham Runners
83
Kay Copeland
Farnham Runners
84
Nichola Shearer
Hart Road Runners
85
Louise Bridges
Fareham Crusaders RC
87
Karen Morby
Gosport Road Runners
88
Vicky Hamblin
Chineham Park AC
89
Rachel Barlow
Haslemere Border AC
90
Natasha Armstrong
Portsmouth Joggers
91
Louise Turner
Haslemere Border AC
92
Diane Urquhart
Alton Runners
93
Karen Dixon
Haslemere Border AC
95
Elodie Trainer
Petersfield Triathlon Club
96
Sarah London
Fareham Crusaders RC
98
Jackie Brady
Gosport Road Runners
99
Helen Smith
Victory AC
101
Sarah Pennant
Haslemere Border AC
102
Liz McGill
Chineham Park AC
103
Nicola Anstey
Waverley Harriers
104
Tina Laing
Haslemere Border AC
105
Katie Hacker
Waverley Harriers
106
Adrianna Pisetti
Waverley Harriers
107
Jenny Parks
Denmead Striders
108
Sharon Bryan
Hatch Warren Runners
109
Anne Marie
Haslemere Border AC
110
Marilyn Crocker
Victory AC
111
Joanne Jones
Haslemere Border AC
112
Isobel Gerdner
Portsmouth Joggers
113
Joe Speak
Fleet & Crookham AC
114
Gillia Horn
Gosport Road Runners
115
Corrina Whitlock
Fareham Crusaders RC
117
Lorraine Rowe
Fareham Crusaders RC
118
Cathy Pittick
Fareham Crusaders RC
119
Lisa Woolnough
Farnham Triathlon Club
120
Jackie Wilkinson
Farnham Runners
121
Hannah Gray
Cove Joggers
122
Jan Parker
Liss Runners
123
Sarah Kinch
Liss Runners
124
Pippa White
Gosport Road Runners
126
Susan MacKenzie
Farnham Runners
127
Ilonav Duncan
Hatch Warren Runners
128
Cerys Bryne
Hatch Warren Runners
129
Karen Gladman
Chineham Park AC
130
Sharon Noble
Gosport Road Runners
131
Caz Harms
Gosport Road Runners
132
Karen Harding
Gosport Road Runners
133
Trish Brown
Liss Runners
134
Jenny French
Alton Runners
135
Name
Club
Position
Chris Peck
Waverley Harriers
1
Duncan Selmes
Haslemere Border AC
2
Luke Shearring
Haslemere Border AC
3
Charlie Rickett
Haslemere Border AC
4
Justyn Moore
Basingstoke & Mid Hants AC
5
Tom Mendum
Haslemere Border AC
6
Colin Dixon
Havant AC
7
Ollie Bradshaw
Haslemere Border AC
8
Will Feline
Stubbington Green Runners
9
Owen Kemp
Waverley Harriers
10
Alex Bigg
Basingstoke & Mid Hants AC
11
Ben Raggett
Fleet & Crookham AC
12
James Williamson
Waverley Harriers
13
Rory Horseman
Hatch Warren Runners
14
James Long
Farnham Triathlon Club
15
Tony Parker
Basingstoke & Mid Hants AC
16
Lee Maliphant
Farnham Triathlon Club
17
Mat Shaylor
Basingstoke & Mid Hants AC
18
Chris Boddy
Hart Road Runners
19
Rob Wilson
Denmead Striders
20
Dan Pearce
Farnham Triathlon Club
21
Luke Brocks
Haslemere Border AC
22
Andy Turner
Liss Runners
23
Tom Barton
Fleet & Crookham AC
24
Simon Carson-Jones
Farnham Triathlon Club
25
Dan Allaway
Haslemere Border AC
26
Ben Stait
Portsmouth Joggers
27
Douglas Smith
Fleet & Crookham AC
28
Ross Wallingford
Hart Road Runners
29
Tom Gant
Haslemere Border AC
30
Alfie Collins
Waverley Harriers
31
Toby Clay
Petersfield Triathlon Club
32
Mark Hobbs
Waverley Harriers
33
Jeff O'Conner
Fleet & Crookham AC
34
Aiden Wiffen
Farnham Triathlon Club
35
Dave Newby
Waverley Harriers
36
Keighton Jones
Petersfield Triathlon Club
37
Matthew Morgan
Farnham Runners
38
Robert Dick
Chineham Park AC
39
Tom Frost
Liss Runners
40
Matt Dellar
Farnham Runners
41
Marty McKinlay
Denmead Striders
42
Mark Slaney
Basingstoke & Mid Hants AC
43
Chris Sandy
Alton Runners
44
Stuart Haig
Farnham Runners
45
Luke Staddon
Waverley Harriers
47
Ged Ruffle
Hart Road Runners
48
Nick Timmins
Farnham Triathlon Club
49
Harvey Wilkinson
Farnham Runners
50
Greg Haynes
Hatch Warren Runners
51
John Bigg
Basingstoke & Mid Hants AC
52
Mark Skennerton
Fleet & Crookham AC
53
Darren Wood
Hart Road Runners
54
Richard Wheeler
Hart Road Runners
55
Chris Humphries
Waverley Harriers
56
Dom Lobo
Fleet & Crookham AC
57
Dean Kellaway
Haslemere Border AC
58
Stuart Ludlow
Farnham Triathlon Club
59
Nathan Pitsch
Hatch Warren Runners
60
Peter Aucamp
Haslemere Border AC
62
John Raynor
Haslemere Border AC
63
Colin Addison
Farnham Runners
64
Paddy Faulkner
Basingstoke & Mid Hants AC
65
Tim Cummins
Farnham Runners
66
Chris Hall
Stubbington Green Runners
67
Elliot Holt
Hatch Warren Runners
68
Paul Scott
Farnham Triathlon Club
69
Mickael Hegesippe
Fleet & Crookham AC
70
Ben O'Conner
Fleet & Crookham AC
71
Mike Harper
Fareham Crusaders RC
72
Andy Paton
Liss Runners
73
Jon Evison
Waverley Harriers
74
Paul Simpson
Hatch Warren Runners
75
Rob Kershaw
Hatch Warren Runners
76
Jamie Milner Smith
Alton Runners
77
Ian Kilsby
Portsmouth Triathletes
78
Andy Waddington
Basingstoke & Mid Hants AC
79
Rob Webb
Haslemere Border AC
80
Kev Thorne
Fareham Crusaders RC
81
Neil Dyer
Portsmouth Joggers
82
Charlie Barwick
Haslemere Border AC
83
Barry Eames
Liss Runners
85
Mark Bennion
Fareham Crusaders RC
86
Nick Minter
Denmead Striders
87
Gary Coswell
Farnham Triathlon Club
89
Rob Staitt
Hatch Warren Runners
90
James Burnard
Waverley Harriers
91
Alan Burges
Gosport Road Runners
92
Chris Clifton
Fleet & Crookham AC
94
Daniel Marshman
Portsmouth Triathletes
95
Steve Single
Basingstoke & Mid Hants AC
96
Rob Eustace
Chineham Park AC
97
Simon Martin
Fareham Crusaders RC
98
John Collis
Liss Runners
99
Alastair Laillie
Hart Road Runners
100
Andy James
Liss Runners
101
Barry Griffen
Portsmouth Joggers
102
Colin Gardner
Gosport Road Runners
103
Ian Carden
Denmead Striders
104
Haywood Drake
Farnham Runners
105
Chris Cramp
Farnham Runners
106
Tizoano Tesolin
Alton Runners
107
Greg Sudell
Hatch Warren Runners
108
Neil Cunliffe
Hart Road Runners
109
Stuie Lavalette
Liss Runners
110
Alastair Doyle
Haslemere Border AC
111
Anthony Johns
Portsmouth Triathletes
112
Michael Chadwell
Petersfield Triathlon Club
113
Rob Hylands
Gosport Road Runners
114
Jeff Mitchell
Hatch Warren Runners
116
Miles Vandeugt
Gosport Road Runners
118
Andy Statham
Liss Runners
119
David Parvin
Petersfield Triathlon Club
120
Andrew Wright
Victory AC
121
Tony Lawrenson
Denmead Striders
123
Toby Baker
Petersfield Triathlon Club
125
Cliff Pay
Liss Runners
126
Kevin Bye
Sherfield Park Runners
127
Brent Latham
Denmead Striders
128
Damian Probett
Farnham Runners
129
John Gray
Hart Road Runners
130
Conrad Buttery
Portsmouth Triathletes
131
Dom Nixon
Alton Runners
132
Geoff Brown
Farnham Runners
133
Alex Wiffen
Farnham Triathlon Club
134
Malcolm Richmond
Fareham Crusaders RC
135
James Shanly
Sherfield Park Runners
136
Sam Graham
Gosport Road Runners
137
Len Such
Basingstoke & Mid Hants AC
138
Dave Wright
Chineham Park AC
139
Mark McGuiness
Fleet & Crookham AC
140
Jim Salt
Hatch Warren Runners
141
Richard Pelly
Gosport Road Runners
142
Ian Urquhart
Alton Runners
143
Richard Scrase
Alton Runners
145
Phillip Prophett
Fareham Crusaders RC
146
Dave Molyneux
Alton Runners
147
Russ Beaven
Chineham Park AC
148
Rich Roberts
Petersfield Triathlon Club
149
Roy Bretton
Fareham Crusaders RC
150
Nigel Bird
Petersfield Triathlon Club
151
Paul Fielding
Hatch Warren Runners
153
Bob Cornwell
Fleet & Crookham AC
154
Graham Foden
Victory AC
155
Craig Tate-Grimes
Farnham Runners
156
Peter Royce
Victory AC
157
Chris Gray
Cove Joggers
158
Andrew Waters
Farnham Triathlon Club
159
Chris Waters
Farnham Triathlon Club
161
Simon Parker
Hatch Warren Runners
162
Andy Smith
Victory AC
163
John Hunt
Portsmouth Joggers
164
Robin
Liss Runners
165
Steve Till
Basingstoke & Mid Hants AC
166
Brian Harris
Denmead Striders
167
Antony Ross
Portsmouth Triathletes
168
Richard Mellish
Chineham Park AC
169
Terry Blake
Alton Runners
170
Bert Suspiro
Portsmouth Joggers
171