Southern Cross Country League

Sponsored by Alton Sports

Pamber Forest

Southern Cross Country League
Pamber Forest - Basingstoke & Mid Hants AC
8th October 2017
Mens Results
1 Chris Peck Waverley Harriers
2 Duncan Selmes Haslemere Border AC
3 Richard Lovejoy Farnham Runners
4 Colin Butfield Haslemere Border AC
5 Steve Gumbrill Hart Road Runners
6 James Aggett Haslemere Border AC
7 Dean Harris Chineham Park RC
8 Matt Shaylor Basingstoke & Mid Hants AC
9 James Clarke Farnham Runners
10 Darrel May Hatch Warren Runners
11 Marc Soane Basingstoke & Mid Hants AC
12 Ben Raggett Fleet & Crookham AC
13 Daniel Green Portsmouth Triathlon Club
14 Paul Gritt Farnham Triathlon Club
15 Ross Wallingford Hart Road Runners
16 Justyn Moore Basingstoke & Mid Hants AC
17 Greg Wright Fleet & Crookham AC
18 Mike Pini Hook Runners
19 Andrew Ellison Farnham Runners
20 Juan Marques Basingstoke & Mid Hants AC
21 Andy Goddard Basingstoke & Mid Hants AC
22 Andy Turner Liss Runners
23 Leo Maliphant Farnham Triathlon Club
24 Chris Shipley Haslemere Border AC
25 Nic Harker Farnham Triathlon Club
26 Tom Page Farnham Runners
27 Edward Hollam Haslemere Border AC
28 Richard Gowen Hook Runners
29 Andy Yule Basingstoke & Mid Hants AC
30 Dave Brown Liss Runners
31 Rory Horseman Hatch Warren Runners
32 Chris Furness Basingstoke & Mid Hants AC
33 Mike White Stubbington Green Runners
34 Ged Ruffle Hart Road Runners
35 Will Baggs Hedge End RC
36 Mark Jones Stubbington Green Runners
37 James Connolly Farnham Triathlon Club
38 Toby Clay Petersfield Triathlon Club
39 Andy Stockwell Stubbington Green Runners
40 Charlie Hill-Venning Farnham Runners
41 Alistair Morey Alton Runners
42 Stu Haig Farnham Runners
43 Richard Norris Hart Road Runners
44 Mark Hobbs Waverley Harriers
45 Matther Morgan Farnham Runners
46 Neil Brown Basingstoke & Mid Hants AC
47 Alex Bigg Basingstoke & Mid Hants AC
48 Tom Johnson Farnham Triathlon Club
49 Ruud Jonkers Denmead Striders
50 Dom Lobo Fleet & Crookham AC
51 Andy Cackett Basingstoke & Mid Hants AC
52 Richard Strode Farnham Runners
53 Doug Smith Fleet & Crookham AC
54 Steve McGeown Hook Runners
55 Tom Barton Fleet & Crookham AC
56 Will Moore Hook Runners
57 Tony Watkins Basingstoke & Mid Hants AC
58 Charles Boffin Hart Road Runners
59 David Arthur Farnham Triathlon Club
60 Mike Hewison Fleet & Crookham AC
61 Kelvin Spencer Farnham Triathlon Club
62 Paul Welch Denmead Striders
63 Chris Goad Chineham Park RC
64 Terry Wegg Basingstoke & Mid Hants AC
65 Owen Kemp Waverley Harriers
66 Will Galvin Petersfield Triathlon Club
67 Neil Morgan Hart Road Runners
68 Joel Williams Havant AC
69 John Bigg Basingstoke & Mid Hants AC
70 Dean Kellaway Haslemere Border AC
71 Mike Melrose Waverley Harriers
72 Michael Hill Basingstoke & Mid Hants AC
73 Phil O'Conner Denmead Striders
74 Neil Ambrose Farnham Runners
75 David Wells Petersfield Triathlon Club
76 Grahame Smee Hart Road Runners
77 Russell Burton Basingstoke & Mid Hants AC
78 Seb Challen Hatch Warren Runners
79 Avi Govind Basingstoke & Mid Hants AC
80 Andy Waddington Basingstoke & Mid Hants AC
81 Andrew Robbins Hook Runners
82 Mark Norris Basingstoke & Mid Hants AC
83 Pete Bullock Hart Road Runners
84 Mike Pillans Liss Runners
85 John Collis Liss Runners
86 John Phillips Farnham Runners
87 Richard Jackson Fleet & Crookham AC
88 Lee Rhodes Gosport Road Runners
89 Josh Lahiri Liss Runners
90 Tim Pearce Hook Runners
91 Steppehn Boulter Cove Joggers
92 Terry Copeland Farnham Runners
93 Stuie Lavalette Liss Runners
94 Rob Kent Chineham Park RC
95 Greg Haynes Hatch Warren Runners
96 Nathan Pitch Hatch Warren Runners
97 Nick Minter Denmead Striders
98 Grant Bray Chineham Park RC
99 Alastair Baillie Hart Road Runners
100 Chris Clifton Fleet & Crookham AC
101 Charlie Barrick Haslemere Border AC
102 Russell Ellis Hook Runners
103 Anthony Johns Portsmouth Triathlon Club
104 Oliver Robertson Portsmouth Joggers
105 Simon Crewe-Read Sherfield Park Runners
106 Greg Suddell Hatch Warren Runners
107 Jamie Kilner-Smith Alton Runners
108 Joe Addyman Portsmouth Joggers
109 Ciaran Farrell Fleet & Crookham AC
110 Rob Kershaw Hatch Warren Runners
111 Jon Evison Waverley Harriers
112 Matt Hallin Basingstoke & Mid Hants AC
113 Keith Sheppard Hedge End RC
114 Jerome Bordry Hedge End RC
115 Richard Wheeler Hart Road Runners
116 Graham Swain Hook Runners
117 John Hill-Venning Farnham Runners
118 Jeff Mitchell Hatch Warren Runners
119 James Baulsh Basingstoke & Mid Hants AC
120 Barry Griffin Portsmouth Joggers
121 Steve Fidler Stubbington Green Runners
122 Graham Collins Hatch Warren Runners
123 Andy Paton Liss Runners
124 Steve Wallace Farnham Triathlon Club
125 Jonathan Barker Haslemere Border AC
126 Graham Cooper Basingstoke & Mid Hants AC
127 Paul Saunders Denmead Striders
128 Simon Martin Fareham Crusaders RC
129 Derek Powles Portsmouth Joggers
130 Paul Simpson Hatch Warren Runners
131 Oliver Leavy Basingstoke & Mid Hants AC
132 Neil Dyer Portsmouth Joggers
133 Rob Stait Hatch Warren Runners
134 Tizzy Tesolin Alton Runners
135 Steve Kitney Alton Runners
136 Alistair Doyle Haslemere Border AC
137 Malcolm Lavery Havant AC
138 Andy Elder Portsmouth Triathlon Club
139 David Parvin Petersfield Triathlon Club
140 Dean Lucas Liss Runners
141 Steve Askew Fareham Crusaders RC
142 Cyd Hill Basingstoke & Mid Hants AC
143 Neil Stevens Sherfield Park Runners
144 Kelvin Gower Cove Joggers
145 Alan Burges Gosport Road Runners
146 Robin Bruce Basingstoke & Mid Hants AC
147 Barry Eames Liss Runners
148 Darren Wood Hart Road Runners
149 Paul Coverdale Stubbington Green Runners
150 Ian Jones Portsmouth Joggers
151 Dave Williams Portsmouth Joggers
152 Neil Showsmith Hook Runners
153 Mark Poole Petersfield Triathlon Club
154 Robert Tyson Basingstoke & Mid Hants AC
155 Darrin Ormston Basingstoke & Mid Hants AC
156 Roy Bevan Hatch Warren Runners
157 Craig Tate-Grimes Farnham Runners
158 Terry Steadman Farnham Runners
159 Simon Curry Hook Runners
160 Jon Bone Chineham Park RC
161 Jim Armitage Alton Runners
162 Andrew Wright Victory AC
163 Mike Hedderly Basingstoke & Mid Hants AC
164 Jim Howard Hatch Warren Runners
165 James Shanley Sherfield Park Runners
166 Steve McAvoy Basingstoke & Mid Hants AC
167 Andy Statham Liss Runners
168 Geoff Newman Fleet & Crookham AC
169 Ignacio Di Base Basingstoke & Mid Hants AC
170 Neil Driscoll Fareham Crusaders RC
171 Neil Bausor Hart Road Runners
172 Steve Colmer Denmead Striders
173 Darren Carins Farnham Runners
174 Russell Beavan Chineham Park RC
175 Alan Richardson Cove Joggers
176 Ruud Kruijsse Basingstoke & Mid Hants AC
177 John Gray Hart Road Runners
178 Steve Hardy Liss Runners
179 Damian Probett Farnham Runners
180 Roger Aitkin Basingstoke & Mid Hants AC
181 Steve Snelling Cove Joggers
182 Bob Cornwell Fleet & Crookham AC
183 Brent Latham Denmead Striders
184 Tony Laurenson Denmead Striders
185 Steve Calder Gosport Road Runners
186 Nic Mison Sherfield Park Runners
187 Tom Bolger Chineham Park RC
188 Colin Hart Cove Joggers
189 Adam McCartney Hatch Warren Runners
190 Jeff Salt Hatch Warren Runners
191 Paul Moulton Hatch Warren Runners
192 Michael Hickey Basingstoke & Mid Hants AC
193 Rob Ainslie Hedge End RC
194 Matt Wright Hart Road Runners
195 Ian Urquhart Alton Runners
196 Zippy Grice Portsmouth Triathlon Club
197 Simon Parker Hatch Warren Runners
198 Dave Molyneux Alton Runners
199 Mark Pelley Denmead Striders
200 John Hunt Portsmouth Joggers
201 Phil Clark Cove Joggers
202 Malcolm Hagan Victory AC
203 Rob Jones Hedge End RC
204 Chris Waters Farnham Triathlon Club
205 Simon Evans Portsmouth Joggers
206 Sean James Denmead Striders
207 Phil Moore Alton Runners
208 Paul Fielding Hatch Warren Runners
209 Stuart Martin Basingstoke & Mid Hants AC
210 Sheyne Bauermeister Sherfield Park Runners
211 Kevin Ashman Stubbington Green Runners
212 Paul Gwynn Fareham Crusaders RC
213 Robert Dunn Hatch Warren Runners
214 Andy Smith Victory AC
215 Tim Hubbard Hatch Warren Runners
216 Richard Scrase Alton Runners
217 Keith Elshaw Gosport Road Runners
218 Steve Till Basingstoke & Mid Hants AC
219 Howard Robinson Hart Road Runners
220 Spencer Barfield Farnham Runners
221 Robin Greenfield Liss Runners
222 John Shepherd Portsmouth Joggers
223 Brian Harris Denmead Striders
224 Wally Thorpe Basingstoke & Mid Hants AC
225 Brian Rees Portsmouth Joggers
226 Terry Blake Alton Runners
227 Bon Sosna Portsmouth Triathlon Club
228 Anthony Roe Portsmouth Triathlon Club
229 Dave Card Haslemere Border AC
Southern Cross Country League

Pamber Forest - Basingstoke & Mid Hants AC
8th October 2017
Ladies Results
1 Charlotte Earl Basingstoke & Mid Hants AC
2 Sandy McDougal Haslemere Border AC
3 Kelley Haniver Stubbington Green Runners
4 Jackie Field Haslemere Border AC
5 Sarah Cleland Hart Road Runners
6 Jackie Lloyd Victory AC
7 Rhiannon Perryment Basingstoke & Mid Hants AC
8 Rebecca Sleep Basingstoke & Mid Hants AC
9 Mitch Lloyd Basingstoke & Mid Hants AC
10 Donna Read Haslemere Border AC
11 Kayleigh Copeland Farnham Runners
12 Sam Scott Hart Road Runners
13 Holly Meadows Hart Road Runners
14 Catherine Seager Liss Runners
15 Penny Abbott Fleet & Crookham AC
16 Claire Powell Hedge End RC
17 Emma Pearson Farnham Runners
18 Claire Fletcher Hart Road Runners
19 Iona Strachan Hatch Warren Runners
20 Harriet Irving Waverley Harriers
21 Gemma Bigg Basingstoke & Mid Hants AC
22 Emma Brewin Portsmouth Joggers
23 Philomel Pike Haslemere Border AC
24 Eloise Stradling Farnham Runners
25 Zoe Taylor Petersfield Triathlon Club
26 Abbie Nadin Hook Runners
27 Marie Droniou-Bordry Hedge End RC
28 Anna Belany Farnham Triathlon Club
29 Jessica Rogers Hook Runners
30 Mel Seddon Fareham Crusaders RC
31 Daisy McClements Stubbington Green Runners
32 Rhianna Stanley Hatch Warren Runners
33 Ruth Haywood Hatch Warren Runners
34 Vicky Clarke Farnham Runners
35 Louise Apsey Hart Road Runners
36 Nicky O'dea Portsmouth Triathlon Club
37 Kirsty Cartwright Hedge End RC
38 Lynda Coggins Farnham Triathlon Club
39 Lindsay Bamford Farnham Runners
40 Kelly Rogers Cove Joggers
41 Naomi Shaylor Alton Runners
42 Laura Casio De Lisle Hatch Warren Runners
43 Linda Tyler Farnham Runners
44 Kate Raggett Fleet & Crookham AC
45 Alison Ammundsen Hatch Warren Runners
46 Cat Coveney Basingstoke & Mid Hants AC
47 Amy Smith Haslemere Border AC
48 Alex Croucher Haslemere Border AC
49 Gemma Sills Liss Runners
50 Sue Burton Basingstoke & Mid Hants AC
51 Debbie Cook Basingstoke & Mid Hants AC
52 Jolene Saddler Fleet & Crookham AC
53 Cally Morris Basingstoke & Mid Hants AC
54 Jess Deaken Petersfield Triathlon Club
55 Helen Purchase Liss Runners
56 Nikki Savings Chineham Park RC
57 Bethany Simmonds Portsmouth Triathlon Club
58 Jane Georghiou Farnham Runners
59 Danielle Butler Hatch Warren Runners
60 Anne Snelson Farnham Runners
61 Charlie Mitchell Liss Runners
62 Hannah Milton-Cox Hatch Warren Runners
63 Kate Smith Petersfield Triathlon Club
64 Mandy Toon Hatch Warren Runners
65 Gail Tyson Basingstoke & Mid Hants AC
66 Sarah Hales Liss Runners
67 Kate Robertson Fareham Crusaders RC
68 Julie Ashman Stubbington Green Runners
69 Sue Taylor Farnham Runners
70 Nikki Pickering Basingstoke & Mid Hants AC
71 Jane Scrase Alton Runners
72 Tara Hunt Farnham Runners
73 Karen Dixon Haslemere Border AC
74 Kate Horne Waverley Harriers
75 Charlie Gray Farnham Triathlon Club
76 Jacquie Waddell Liss Runners
77 Julie Hughes Sherfield Park Runners
78 Tori Shaw Farnham Runners
79 Debs Enting Sherfield Park Runners
80 Hester Watson Sherfield Park Runners
81 Sally Beeves Fareham Crusaders RC
82 Louise Beaven Liss Runners
83 Debbie Duncalf Fleet & Crookham AC
84 Rosella Guidetti Alton Runners
85 Amanda Critchell Cove Joggers
86 Michelle Urquhart Hatch Warren Runners
87 Kay Copeland Farnham Runners
88 Rosie Dyke Haslemere Border AC
89 Lesley Quiney Portsmouth Triathlon Club
90 Felicity Arneaud Alton Runners
91 Vicki Landi Portsmouth Joggers
92 Nina Muir Basingstoke & Mid Hants AC
93 Becky Martin Farnham Runners
94 Debbie Hewison Fleet & Crookham AC
95 Sara Saunders Denmead Striders
96 Mary D. Fitzgerald Farnham Runners
97 Caroline Sutton Hook Runners
98 Kerry Arnott Gosport Road Runners
99 Sara McRichie Stubbington Green Runners
100 Anita Foy Fareham Crusaders RC
101 Alison Howarth Portsmouth Joggers
102 Elaine Williams Waverley Harriers
103 Denise Hill Hatch Warren Runners
104 Jo Oswald Chineham Park RC
105 Liza Campbell Hook Runners
106 Lisa Blayden Haslemere Border AC
107 Caroline Partner Basingstoke & Mid Hants AC
108 Tracey Morrison Fareham Crusaders RC
109 Nick Walshe Basingstoke & Mid Hants AC
110 Fiona Bone Hatch Warren Runners
111 Rebecca Baker Hart Road Runners
112 Tonia Mornell Gosport Road Runners
113 Sara Bailey Fareham Crusaders RC
114 Karen Clark Portsmouth Joggers
115 Sabrina Steel Hart Road Runners
116 Nichola Sherar Hart Road Runners
117 Hilary Lewis Alton Runners
118 Jenny Froud Basingstoke & Mid Hants AC
119 Sue Hanley Basingstoke & Mid Hants AC
120 Sharon Gwynn Fareham Crusaders RC
121 Miranda Carrick Gosport Road Runners
122 Emma Watson Fareham Crusaders RC
123 Katie Clarke Liss Runners
124 Gissele Leishman Portsmouth Joggers
125 Louise McIntosh Cove Joggers
126 Joy Rich Smith Fareham Crusaders RC
127 Kris Garratt Hatch Warren Runners
128 Lorna Morris Hatch Warren Runners
129 Clare Welch Denmead Striders
130 Gill Thomas Gosport Road Runners
131 Roshni Chandrasekar Hatch Warren Runners
132 Kathy Chamberlain Stubbington Green Runners
133 Clare Mitchel-Coyle Sherfield Park Runners
134 Hazel Moreton Hook Runners
135 Pauline Hamilton Farnham Runners
136 Susan Mackenzie Farnham Runners
137 Gill Hugill Hatch Warren Runners
138 Diane Urquhart Alton Runners
139 Heather Allen Hart Road Runners
140 Annie Winfield-Shearer Hatch Warren Runners
141 Kathryn Goold Hart Road Runners
142 Sandra Davidson Cove Joggers
143 Jenny Parks Denmead Striders
144 Kerry Brown Fareham Crusaders RC
145 Rebecca Peatman Portsmouth Joggers
146 Lyndsey Barnes Hatch Warren Runners
147 Lauren Phillpot Hook Runners
148 Tina Brown Portsmouth Joggers
149 Jo Lofthouse Waverley Harriers
150 Cathy Pittick Fareham Crusaders RC
151 Helen Smith Victory AC
152 Amanda Talbert Fareham Crusaders RC
153 Jo Hopkins Gosport Road Runners
154 Lisa Hotten Hatch Warren Runners
155 Nicky Jones Portsmouth Joggers
156 Ann Varnes Haslemere Border AC
157 Jen Delemouse Gosport Road Runners
158 Sue Barrett Gosport Road Runners
159 Maria O'Brian Chineham Park RC
160 Julia Revill Denmead Striders
161 Jacquie Ashley-Collins Farnham Runners
162 Christine Perrier Denmead Striders
163 Pipa White Gosport Road Runners
164 Nicky Rowsm Haslemere Border AC
165 Georgi Welch Farnham Runners
166 Tracy Crank Denmead Striders
167 Wendy Hewitt Chineham Park RC
168 Marilyn Crocker Victory AC
169 Anne Kettles Haslemere Border AC
170 Lorraine Morgan Portsmouth Joggers
171 Debbie Winn Portsmouth Joggers
172 Chris Smith Fareham Crusaders RC
173 Alison Smith Portsmouth Joggers
174 Elaine Molyneux Alton Runners
175 Cerys Byrne Hatch Warren Runners
176 Joanna Guy Portsmouth Joggers
177 Jenny French Alton Runners